Հայաստանում 2012 թվականի հունվարին միջին ամսական անվանական աշխատավարձը 2011-ի նույն շրջանի համեմատ աճել է 7.4 տոկոսով` կազմելով 113 052 դրամ: Ընդ որում, ամսական կտրվածքով աշխատավարձի ցուցանիշը կրճատվել է 23 տոկոսով:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում 2012թ. հունվարին աշխատավարձը 2011-ի նույն շրջանի համեմատ աճել է 9.9 տոկոսով` կազմելով 92 701 դրամ, իսկ ամսական կտրվածքով անկումը կազմել է 24 տոկոս:
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը կազմել է 4.8 տոկոս` հասնելով 137 085 դրամի: Ամսական կտրվածքով այդ աճը կազմել է 22.1 տոկոս:

20 Февраль 2012 - 08:48 AMT
Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в январе 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года увеличилась на 7,4%, составив 113 052 драмов. При этом в месячном разрезе показатель зарплаты сократился на 23%.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в госорганизациях среднемесячная зарплата в январе 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года увеличилась на 9,9%, составив 92 701 драмов, а вот в месячном разрезе спад составил 24%.
В негосударственных организациях рост зарплаты в январе 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года составил 4,8% – до 137 085 драмов, при этом в январе 2012 года по сравнению с декабрем 2011 года был зафиксирован спад на уровне 22,1%.