Փետրվարի 20-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1.1 մլն ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 389.49 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 389.49 դրամ:
Փետրվարի 20-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 388.99 դրամ` փետրվարի 17-ի համեմատ ավելանալով 0.27 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 514.21 դրամ` ավելանալով 2.06 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0.06 կետով` կազմելով 13.06 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 20 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 1,1 млн. драмов по среднему курсу 389,49 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 389,49 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 20 февраля составил 388,99 драма, сократившись по сравнению с 17 февраля на 0.27 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 514,21 драма, увеличившись на 2.06 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,06 пункта – 13,06 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.