21 Փետրվար 2012 - 12:53 AMT
Հետճգնաժամային շրջանում յուրաքանչյուր երկրի ղեկավարության գլխավոր խնդիրը կայունության ապահովումն է, այդ թվում նաև ազգային դրամի, կարծում է ՀԲՄ նախագահ Աշոտ Օսիպյանը: «Կարծում եմ, որ Հայաստանում դրամի 2009թ. մարտյան արժեզրկումը չի կրկնվի»,-ընդգծել է նա:
Այս համատեքստում նա փաստել է, որ ազգային դրամի մասին նման ենթադրությունը բխում է համապատասխան դրույթներից, որոնք նախատեսված են մակրոտնտեսական ցուցանիշներում:
Փետրվարի 21-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է է 389.17 դրամ` փետրվարի 20-ի համեմատ ավելանալով 0.18 կետով:

21 Февраль 2012 - 12:53 AMT
В посткризисный период главной задачей властей любой страны является обеспечение стабильность, в том числе и национальной валюты, считает председатель Союза банков Армении Ашот Осипян. «Считаю, что Армению не ждет сценарий девальвации, который имел место в марте 2009 года», – подчеркнул он.
В этом контексте банкир аргументировал данное предположение по прогнозируемому поведению нацвалюты, исходя из соответствующих положений, предусмотренных в макроэкономических показателях, а также правительственной программы формирования инфраструктуры, ориентированной на экспорт.
Среднерыночный курс 1 доллара США 21 февраля составил 389,17 драма, увеличившись по сравнению с 20 февраля на 0.18 пункта.