Թողարկվել է Twitter միկրոբլոգային հարթակի բջջային Android ծրագրի նոր թարմացումը։ Այս մասին հաղորդում է androidcommunity.com-ը։ Նոր թարմացումը պարունանկում է մի շարք փոփոխություններ։
Յուրաքանչյուր գրառման համար ավելացել է պատասխանելու, retweet անելու, սիրելի գրառում նշելու և կիսելու հնարավորություն։ Եվ այս բոլոր հնարավորությունները երևում են հենց ժամանակացույցում (timeline)։ Թարմացվել է նաև «Ընկերների որոնում» դաշտը։ Այս բոլոր փոփոխությունները շատ պարզ և մատչելի են դարձրել միկրոբլոգային հարթակի օգտագործումը։
Այս թարմացումը համատեղելի է նաև Android-ի վերջին տարբերակի՝ Android 4.0 Ice Cream Sandwich-ի համար։
Twitter-ը սոցիալական միկրոբլոգային հարթակ է, որը ստեղծվել է 2006 թվականին։ Այն թույլ է տալիս կատարել կարճ գրառումներ մինչև 140 սիմվոլ, կցել լինքեր և նկարներ։ Twitter-ն ունի մոտ 200 միլիոն ակտիվ օգտագործողներ ողջ աշխարհում։

Выпущено обновление мобильной программы Android микроблоговой платформы Twitter. Об этом сообщает androidcommunity.com. Обновление содержит ряд изменений.
Для каждой записи добавлена возможность ответа, отметки понравившейся записи и обмена ими с друзьями, также можно сделать retweet (“повторное действие”). И все эти обновления можно увидеть непосредственно в хронометре (timeline). Также обновлено поле “Поиск друзей”. Все изменения довольно упростили и облегчили использование микроблоговой платформы.
Обновление совместимо с последней версией Android – с Android 4.0 Ice Cream Sandwich.
Twitter является социальной микроблоговой сетью, которая дает возможность пользователю посылать и читать до 140 текстовых значков. Twitter основан в 2006 году. Сеть зарегистрировала более 200 миллионов активных пользователей по всему миру.