23 Փետրվար 2012 - 08:48 AMT
Samsung Electronics-ը պաշտոնապես հայտնել է, որ վերջին 10 ամիսների ընթացքում ընկերությունը վաճառել է 20 միլիոն Galaxy S II սմարթֆոն, այսինքն այն պահից ի վեր, ինչ սմարթֆոնը դուրս է եկել վաճառքի ողջ աշխարհով մեկ։ Սա նոր ռեկորդ է հարավկորեական ընկերության համար, քանի որ նախկին՝ Galaxy S սմարթֆոնին ռեկորդ սահմանելու համար պահանջվել էր 17 ամիս։ Այս մասին հաղորդում է Electronista.com-ը։
Այսօր Galaxy S II սմարթֆոնը համարվում է ընկերության ամենահաջող սմարթֆոնը։ Այն համարվում է Apple-ի iPhone 4S սմարթֆոնի հիմնական մրցակիցը։ Ըստ վերլուծաբանների iPhone 4S-ը կարող է սահմանել ավելի բարձր ռեկորդ և մոռացնել տալ Samsung-ի այս հաջողությունը։
iPhone -ը այս պահի դրությամբ համարվում է աշխարհի ամենավաճառվող սմարթֆոնը։ Միայն 37 միլիոն iPhone Apple-ին հաջողվել է վաճառել 2011-ի աշնանը։

23 Февраль 2012 - 08:48 AMT
Компания Samsung Electronics официально заявила, что в течение последних 10 месяцев компания реализовала 20 миллионов смартфонов Galaxy S II. Это новый рекорд южно-корейской компании, поскольку предыдущему смартфону Galaxy S для установления рекорда потребовалось 17 месяцев. Об этом сообщает Electronista.com.
На сегодняшний день Galaxy S II считается самым удачным смартфоном компании. Он стал основным конкурентом iPhone 4S компании Apple. По мнению аналитиков, iPhone 4S способен установить больший рекорд и затмить успехи Samsung.
В настоящее время iPhone считается самым продаваемым из всех смартфонов. Только в течение осени 2011 года Apple удалось реализовать 37 миллионов iPhone.