Samsung ընկերությունն իր պաշտոնական բլոգում հայտնում է Galaxy Tab 2 շարքի մասին, որն իր մեջ ներառում է երկու տարբերակ՝ 7 և 10 դյույմ անկյունագծերով պլանշետներ։
Galaxy Tab 2 (10.1) –ը հանդիսանում է ընկերության 10,1 դյույմ անկյունագծով երկրորդ պլանշետը։ Առաջին Galaxy Tab-ն ընկերությունը ներկայացրել է 2011-ի հունիս ամսին։
Galaxy Tab 2 շարքի պլանշետներն աշխատում են Android 4 Ice Cream Sandwitch տարբերակով և 1 ԳՀց երկմիջուկային պրոցեսորով։ Պլանշետներն ունեն 16Գբ և 32Գբ ներքին հիշողություն, որը հնարավոր է ավելացնել microSD քարտերով։ Ինչպես նշել են ընկերության ներկայացուցիչները, երկու պլանշետները վաճառքի դուրս կգան մարտ ամսին։
Galaxy Tab 2 պլանշետները (7 և 10 դյույմ) Samsung-ը ցուցադրելու է նաև փետրվարի 29-ին Բարսելոնայում կայանալիք Mobile World Congress ցուցահանդեսի ժամանակ։

27 Февраль 2012 - 07:46 AMT
Компания Samsung в своем официальном блоге сообщает о новой серии планшетов Galaxy Tab 2, которая включает два планшета с: 7- и 10-дюймовыми экранами.
Galaxy Tab 2 (10.1) является вторым планшетом компании с экраном 10,1 дюйма. Свой первый Galaxy Tab компания презентовала в июне 2011 года.
Планшеты Galaxy Tab 2 работают по версии Android 4 Ice Cream Sandwitch, оснащены двухъядерным процессором 1ГГц, 16 Гб и 32 Гб внутренней памяти, с возможностью ее увеличения посредством microSD-карт. Оба планшета поступят в продажу в марте этого года. Планшеты Galaxy Tab 2 (7 и 10 дюймов) Samsung представит также 29 февраля в Барселоне во время предстоящей выставки Mobile World Congress.