28 Փետրվար 2012 - 12:30 AMT
Փետրվարի 28-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,54 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 388.52 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 388.55 դրամ:
Փետրվարի 28-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 388.67 դրամ` փետրվարի 27-ի համեմատ նվազելով 0.26 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 522.37 դրամ` ավելանալով 0.19 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.08 կետով` կազմելով 13.42 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 28 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 3,54 млн. драмов по среднему курсу 388,52 драма/1 доллар США. Цена закрытия составила 388,55 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 28 февраля составил 388,67 драма, сократившись по сравнению с 27 февраля на 0.26 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 522,37 драма, увеличившись на 0.19 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,08 п.п. – 13,42 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.