Sukhoi Superjet երկրորդ ինքնաթիռը «Արմավիայի» տնօրինությանը կհանձնվի ապրիլին, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող ընկերության սեփականատեր Միխայիլ Բաղդասարովը: «Ըստ ժամանակացույցի, այն պետք է ստացվեր մարտին, սակայն դա տեղի կունենա ապրիլին: «Սուխոյի քաղաքացիական ինքնաթիռներ» ՓԲԸ-ն դեռ չի սովորել ժամանակին թողարկել ինքնաթիռները, առաջինները մի քիչ դժվար են գնում»,-հայտարարել է նա:
Ավիաընկերության ղեկավարը հայտնել է նաև, որ ինքնաթիռն արդեն ներկվել է «Արմավիայի» գույներով և կկրի դերասան Մհեր Մկրտչյանի անունը: Միխայիլ Բաղդասարովը հավելել է, որ ընկերությունը մտադիր է առաջիկայում համալրել իր ավիապարկը 321 և 320 աէրոբուսներով, «զարկ տալու համար զբոսաշրջային ուղղություններին»:

Второй самолет Sukhoi Superjet поступит в распоряжение авиакомпании “Армавиа” в апреле 2012 года, сообщил в беседе с журналистами владелец национального авиаперевозчика Армении Михаил Багдасаров. “По графику, он должен был поступить в марте, однако все было перенесено на апрель. Они (ЗАО “Гражданские самолеты Сухого”) еще не научились во время выпускать самолеты, первые идут немного трудно”,- заявил он.
Глава авиакомпании также сообщил, что самолет уже покрашен в традиционную для “Армавиа” окраску и будет назван в честь актера Мгера (Фрунзик) Мкртчяна. Михаил Багдасаров добавил, что компания намерена в ближайшее время пополнить свой авиапарк аэробусами 321 и 320, чтобы “наращивать рейсы туристического направления”.