29 Փետրվար 2012 - 07:38 AMT
Kodak ընկերությունը թողարկել է լուսանկարների՝ իր բջջային սոցցանց ծրագրի՝ Kodak Gallery-ի Android տարբերակը։ Այն օգտագործողներին հնարավորություն է տալիս կիսել լուսանկարները ընկերների հետ ։
«Այլևս էական չէ, թե ինչ օպերացիոն համակարգով աշխատող սմարթֆոն են օգտագործում մեր օգտագործողները։ Այժմ նրանք կարող են մշտապես կիսել իրենց լուսանկարները մեր ծրագրի միջոցով»,-նշել է Kodak Gallery-ի փոխնախագահ Մարկ Քուկը։
2011-ի նոյեմբերին ընկերությունը թողարկել էր այս ծրագիրը iPhone օգտագործողների համար։ Այն գործարկումից հետո ներբեռնվել է մոտ 500 000 անգամ։ Kodak Gallery-ում կա ոչ միայն նկարները կիսելու հնարավորություն, այլև մեկնաբանություններ թողնելու։
Մարկ Քուկի խոսքով Kodak Gallery-ում կան վերբեռնված ավելի քան 5 միլիոն լուսանկարներ։ Յուրաքանչյուր ալբոմ միջինում պարունակում է 50 լուսանկար։
Ծրագիրն անվճար ներբեռնման համար հասանելի է Android Market-ում։ Kodak-ը դեռևս մտադիր չէ ծրագիրը հասանելի դարձնել նաև Blackberry և Windows Phone օգտագործողների համար։

29 Февраль 2012 - 07:38 AMT
Компания Kodak выпустила Android-версию программы Kodak Gallery своей мобильной социальной сети. Она позволяет пользователям делиться фотографиями с друзьями.
“Отныне уже не существенно, по какой операционной системе работает тот или иной смартфон. Теперь пользователи смогут делиться фотографиями и с помощью нашей программы”,- отметил вице-президент Kodak Gallery Марк Кук.
В ноябре 2011 года компания выпустила эту программу для пользователей iPhone. После запуска она была загружена около 500 000 раз. В Kodak Gallery не только можно поделиться фотографиями с друзьями, но есть возможность оставить свои комментарии.
По словам, Марка Кука, в Kodak Gallery насчитывается более 5 миллионов загруженных фотографий. Каждый альбом в среднем содержит по 50 фотографий.
Для бесплатной загрузки программа доступна в Android Market. Kodak пока не планирует сделать данную программу доступной также для пользователей Blackberry и Windows Phone.