29 Փետրվար 2012 - 08:39 AMT
Փետրվարի 29-ին «Տրանսաէրոն» «Արմավիայի» հետ Կոդ-շեր պայմանագրի շրջանակներում սկսել է իրականացնել Մոսկվա-Երևան-Մոսկվա կանոնավոր չվերթը: Առաջին չվերթով Մոսկվայից Երևան է ժամանել «Տրանսաէրոյի» գլխավոր տնօրեն Օլգա Պլեշակովան: «Մենք շատ ուրախ ենք, որ սկսում ենք իրականացնել մեզ համար շատ կարևոր չվերթը «Արմավիա» ընկերության հետ»,-ասել է նա փետրավրի 29-ին «Զվարթնոց» օդանավակայանում:
Իր հերթին «Արմավիայի» սեփականատեր Միխայիլ Բաղդասարովը նշել է, որ կնքված պայմանագիրը մեծ ռեզերվ ունի, որի արդյունքում «կարող են նվազել գներն ու բարձրանալ ուղևորների հարմարավետությունը»:
«Տրանսաէրոյի» չվերթերը Երևան սկզբնական փուլում կկատարվեն շաբաթը չորս անգամ Բոինգ-737-ով, որն ունի բիզնես-դաս և էկոնոմ-դաս: Միաժամանակ «Տրանսաէրոյի» ուղևորները կարող են օգտվել կցումներից ավիաընկերության այլ չվերթերի հետ, մասնավորապես, Մոսկվա-Լոս Անջելես չվերթի, որը բացվում է ապրիլի 29-ին, ինչպես նաև մեկնել Աֆրիկա, Ճապոնիա և այլ ուղղություններով:

29 Февраль 2012 - 08:39 AMT
29 февраля авиакомпания “Трансаэро” в рамках код-шер договора, подписанного в конце 2011 года с авиакомпанией “Армавиа”, начала заполнять регулярные рейсы по маршруту Москва-Ереван-Москва. Первым рейсом из Москвы в столицу Армении прибыла генеральный директор “Трансаэро” Ольга Плешакова. “Мы очень рады, что начали выполнять очень важный для нас рейс с авиакомпанией “Армавиа”. Уверены в надежном развитии наших отношений с национальным перевозчиком Армении”,- сказала она 29 февраля в “Звартноце”. В свою очередь владелец авиакомпании “Армавиа” Михаил Багдасаров подчеркнул, что этот код-шер о совместной деятельности имеет очень много резервов, “которые могут привести к удешевлению цен и к комфортности для пассажиров”.
Рейсы Трансаэро в Ереван на первоначальном этапе будут выполняться четыре раза в неделю на ВС Боинг 737, имеющих двухклассную компоновку – бизнес-класс и эконом-класс. Одновременно пассажиры ереванских рейсов “Трансаэро” могу воспользоваться стыковками с другими рейсами авиакомпании, в частности с новым рейсом Москва-Лос-Анджелес, который открывается 29 апреля, а также летать в страны Африки, в Японию, и по другим направлениям.