Փետրվարի 29-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,55 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 388.98 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 389 դրամ:
Փետրվարի 29-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 388.75 դրամ` փետրվարի 28-ի համեմատ ավելանալով 0.08 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 523.34 դրամ` ավելանալով 0.97 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.05 կետով` կազմելով 13.37 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 29 февраля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 2,550 млн. драмов по среднему курсу 388,98 драма/1 доллар США. Цена закрытия составила 389 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 29 февраля составил 388,75 драма, увеличившись по сравнению с 28 февраля на 0.08 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 523,34 драма, увеличившись на 0.97 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,05 п.п. – 13,37 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.