29 Փետրվար 2012 - 13:20 AMT
Հենրի Բերգստրոմը նշանակվել է «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա»-ի և Կենտրոնական Դեպոզիտարիայի Խորհուրդների նախագահ
2012թ. փետրվարի 28-ի Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահի որոշմամբ Հենրի Բերգստոմը գրանցվել է «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա»-ի և Հայաստանի Կենտրոնական Դեպոզիտարիայի Խորհուրդների նախագահ և անդամ:
Ինչպես հաղորդում է հայկական բորսայի մամլո ծառայությունը, Հենրի Բերգստրոմը NASDAQ OMX-ի նոր շուկաների գծով տնօրենի պաշտոնում ղեկավարում է ընկերության` Արևելյան Եվրոպայում և Կենտրոնական Ասիայում գործունեության զարգացմանն ուղղված ծրագրերը: Նրա ղեկավարությամբ իրականացված ծրագրերից մեկն էր NASDAQ OMX-ի կողմից բալթյան երկրներում գործող բորսաների և կենտրոնական դեպոզիտարիաների ձեռք բերումը, դրանց ինտեգրումը և միասնական ծառայությունների ձևավորումը:

29 Февраль 2012 - 13:20 AMT
Генри Бергстром назначен председателем Советов фондовой биржи NASDAQ OMX Армения и Центрального депозитария
Решением председателя Центрального банка Армении от 28 февраля 2012 года Генри Бергстром стал членом и председателем Советов фондовой биржи NASDAQ OMX Армения и Центрального депозитария Армении.
Как сообщает пресс-служба армянской биржи, Генри Бергстром, на посту директора по новым рынкам NASDAQ OMX, руководит программами, нацеленными на развитие компании в странах Восточной Европы и Центральной Азии. Под его руководством, в частности, был реализован проект интеграции и предоставление единых услуг со стороны действующих в балтийских странах фондовых бирж и центральных депозитариев.