2012թ. հունվարին Հայաստանում արտադրվել է 1026,4 հազար լիտր կոնյակ, ինչը 50,1 տոկոսով ավելի է 2011-ի նույն շրջանի ցուցանիշից (683,8 հազար լիտր):
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, նույն շրջանում երկրում արտադրվել է 337,5 լիտր օղի, ինչը ավել է 2011-ի ցուցանիշից 27,7 տոկոսով:
Բացի դրանից, 2012թ հունվարին արտադրվել է 328,3 հազար լիտր գինի 2011-ի 173,1 հազար լիտրի փոխարեն (89,7 տոկոս աճ):
Հաշվետու շրջանում երկրում արտադրվել է 436,2 հազար լիտր գարեջուր, ինչը 37,2 տոկոսով շատ է, քան 2011-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ` 317,9 հազար լիտր: Շամպայն գինիների արտադրությունը նվազել է 82,8 տոկոսով` կազմելով 0,5 հազար լիտր: Ոչ ալկոհոլային խմիչքների արտադրությունը 2012-ին ավելացել է 95 տոկոսով` կազմելով 3294,2 հազար լիտր:

В январе 2012 года в Армении было произведено 1026,4 тыс. литров коньяка, что на 50,1% больше показателя аналогичного периода 2011 года (683,8 тыс. литров).
Как сообщает Национальная статистическая служба республики, в тот же период в стране было произведено 337,5 тыс. литров водки, что больше показателя января 2011 года на 27,7%. Кроме того, в январе 2012 года было произведено 328,3 тыс. литров вина против 173,1 тыс. литров в 2011 году (рост на 89,7%). В то же время за отчетный период в стране было произведено 436,2 тыс. литров пива, что на 37,2% больше, чем в январе 2011 года – 317,9 тыс. литров. Производство шампанских вин зафиксировало спад на 82,8%, составив 0,5 тыс. литров.
Производство безалкогольных напитков в январе 2012 году увеличилось на 95%, составив 3294,2 тыс. литров.