Հայաստանի կառավարությունը մարտի 1-ի նիստում հավանություն է տվել «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ղազախստանի Հանրապետության կառավարության միջև ապրանքների (աշխատանքների, ծառայությունների) արտահանման և ներմուծման ժամանակ անուղղակի հարկերի գանձման սկզբունքների մասին համաձայնագրի կնքման առաջարկությանը»:
Փաստաթղթով նախատեսվում է հրաժարվել այն ապրանքների անուղղակի հարկադրումից, որոնք արտահանվում են մի պետության մաքսային տարածքից մյուս պետության մաքսային տարածք:
Այդ առնչությամբ Հայաստանի ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը պարզաբանել է, որ Ղազախստանը դեռ 1998թ. նոյեմբերի 25-ին պետք է ստորագրեր այդ համաձայնագիրը ԱՊՀ երկրների, այդ թվում Հայաստանի հետ, սակայն մինչ օրս դա չէր արել:

Правительство Армении на заседании 1 марта одобрило подписание соглашения с правительством Казахстана «О принципах взимания косвенных налогов при экспорте и импорте товаров (работ, услуг)».
Документом предусматривается отмена взимания косвенных налогов с тех товаров, которые экспортируются с таможенной территории одного государства на таможенную территорию другого.
В связи с этим министр финансов Армении Ваче Габриелян пояснил, что Казахстан еще с 25 ноября 1998 года не подписал соглашение между странами СНГ, в том числе, с Арменией «О принципах взимания косвенных налогов при экспорте и импорте товаров».