Փետրվարի 27-ից մարտի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 85,788,582 ԱՄՆ դոլար 388.25 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 95,873,742 ԱՄՆ դոլար 389.23 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 10,330,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 388.55 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 650,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 388.82 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Փետրվարի 20-26-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 25.1 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 33.3 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

2 Март 2012 - 13:00 AMT
С 27 февраля по 2 марта на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 85,788,582 долларов США по 388.25 драма/1 доллар США и продано 95,873,742 долларов США по 389.23 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 10,330,000 долларов США по 388.55 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 650,000 долларов США по 388.82 драма/1 доллар США.
С 20 по 26 февраля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 25.1 млрд драмов, а долларовых кредитов – 33.3 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.