6 Մարտ 2012 - 08:41 AMT
Տեղեկատվական անվտանգության ապահովումը լինելու է աշխարհի խոշոր ամենամյա տեխնոլոգիաների ոլորտի CeBIT ցուցահանդեսի գլխավոր թեման։ CeBIT-ը մեկնարկում է այսօր Գերմանիայում։
Ցուցահանդես-ֆորումի կազմակերպչի խոսքով օգտագործողների կողմից վստահությունը դարձել է տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացման ամենակարևոր պայմանը։ Այդ իսկ պատճառով, կարևոր է, որ ավելի շատ ընկերություններ հասկանան այս հարցի կարևորությունը և մտածեն այնպես անել, որ սեփական արտադրանքները վստահություն ներշնչեն օգտագործողին։
Ի տարբերություն տարվա մյուս երկու խոշորագույն ՏՏ միջոցառումների՝ CES և MWC ցուցահանդեսիների, որոնք ավանդաբար ներկայացնում են խոշոր ընկերությունների նորույթները, CeBIT-ն ավելի շատ ուղղված է բիզների և պետությունների համար ՏՏ լուծումներին։ Սակայն այս ՏՏ լուծումների հետ մեկտեղ, ցուցահանդեսի կարևոր մասն է կազմելու նաև պլանշետային համակարգիչների ցուցադրությունը։
CeBIT-ին կմասնակցեն ավելի քան 4,2 հազար ընկերություններ աշխարհի 70 երկրներից, այնպիսիններն, ինչպիսիя են Samsung-ը, Sharp-ը։ Ցուցահանդեսը կամփոփվի մարտի 10-ին։

Обеспечение информационной безопасности станет главной темой крупнейшей в мире ежегодной выставки достижений IT-индустрии CeBIT, которая открывается во вторник 6 марта в Ганновере (Германия).
По словам организаторов выставки-форума, доверие со стороны пользователей стало обязательным условием для развития ИТ-индустрии. Поэтому важно, чтобы как можно больше компаний поняли важность этого направления и сделали доверие пользователей к собственным продуктам и защиту данных своим приоритетом, пишет агентство “РИА Новости”.
В отличие от двух других крупнейших международных технологических форумов – Consumer Electronics Show в Лас-Вегасе и Mobile World Congress в Барселоне, которые традиционно проводятся в начале года и посвящены новинкам потребительской электроники, экспозиция CeBIT больше ориентирована на IT-решения для бизнеса и государства.
Однако в 2011 году наряду с "облачными" технологиями ключевой темой CeBIT стали также планшеты.
В CeBIT 2012 примут участие более чем 4,2 тысячи компаний из 70 стран мира, причем на выставку вернутся крупные производители электроники – компании Samsung и Sharp, не участвовавшие в форуме в прошлые годы.