6 Մարտ 2012 - 08:49 AMT
Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի բարձրաստիճան ներկայացուցիչները կայցելեն Հայաստան` երկրի տնտեսության և ՎԶԵԲ-ի սպասելիք դերի մասին թարմ ինֆորմացիա ստանալու համար:
Ինչպես հայտնել են բանկի մամուլի ծառայությունից, այցը կկայանա EBRD 2012-2015 ռազմավարության շրջանակներում, որում հաստատվում է բանկի անխախտ որոշումը` նպաստելու երկրի կայունզարգացմանը, ֆինանսական սեգմենտի և մասնավոր սեկտորի ամրապնդմանը, փոքր և միջին բիզնեսի զարգացմանը:
Պատվիրակության կազմում են Թուրքիայի, Արևելյան Եվրոպայի, Կովկասի և Միջին Ասիայի տարածքում ՎԶԵԲ գլխավոր տնօրեն Օլիվիե Դեկամպը, Կովկասի, Մոլդովայի և Բելառուսի տարածքում ՎԶԵԲ տնօրեն Փոլ-Անրի Ֆորեստյերը:ՙ
Մարտի 7-ին պատվիրակության ներկայացուցիչները ՎԶԵԲ երևանյան գրասենյակի ղեկավարի ներկայությամբ տեղի ԶԼՄ-ների համար համատեղ մամուլի ասուլիս կհրավիրեն:

6 Март 2012 - 08:49 AMT
Высокопоставленные представители Европейского банка реконструкции и развития посетят Армению для получения свежей информации об экономике Армении и ожидаемой роли EBRD в стране.
Как сообщили в пресс-службе банка, визит состоится в контексте новой стратегии EBRD по Армении на 2012-2015 гг., в которой подтверждается неизменное намерение банка продолжать содействие стабильному развитию страны для усиления финансового сегмента и частного сектора, в том числе для поддержки малого и среднего бизнеса.
В состав делегации вошли генеральный директор EBRD по региону Турции, Восточной Европы, Кавказа и Средней Азии Оливье Декамп (Olivier Descamps), директор EBRD по региону Кавказа, Молдовы и Беларуси Пол-Анри Форестьер (Paul-Henri Forestier).
7 марта представители делегации в присутствии главы Ереванского офиса EBRD Валериу Разлога дадут пресс-конференцию для местных СМИ.