7 Մարտ 2012 - 10:35 AMT
Մարտի 20-30-ը Հայ-հնդկական ՏՀՏ Գերազանցության կենտրոնում անցկացվելու են նոր դաընթացներ՝ Core Java Technology, Multi – Core Programming և ANDROID թեմաներով։ Այս մասին տեղեկացնում են կենտրոնից։
Մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լրացնել կենտրոնի կայքում առկա օնլայն դիմումը։
Հայ-հնդկական ՏՀՏ Գերազանցության կենտրոնը բացվել է 2011-ի նոյեմբեր ամսին։ Կենտրոնը գործում է Հայաստանի և Հնդկաստանի կառավարությունների միջև կնքված համաձայնագրի շրջանակում։ Կենտրոնի նպատակն է խորացնել երկկողմանի համագործակցությունը ՏՀՏ ոլորտում և նպաստել երկրում համաշխարհային մակարդակի բարձրակարգ ՏՀՏ ոլորտի աշխատուժի զարգացմանը, կազմակերպել համատեղ հետազոտական աշխատանքներ և այլն:

С 20 по 30 марта в Армяно-индийском центре ИТТ будут проведены новые курсы на темы: Core Java Technology, Multi – Core Programming и ANDROID. Об этом сообщают в центре.
Для участия в курсах необходимо заполнить онлайн-заявление на сайте центра.
Официальное открытие центра состоялось в ноябре 2011 года. Центр действует в рамках меморандума, подписанного между правительствами Армении и Индии. Цель создания Армяно-индийского центра ИТ и телекоммуникаций – углубить двустороннее сотрудничество в сфере ИТ и содействовать активному развитию сферы, организовывать совместные исследования и т.д.