15 Մարտ 2012 - 11:54 AMT
Մարտի 15-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,7 մլն ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 389.13 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 389 դրամ:
Մարտի 15-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 389.36 դրամ` մարտի 14-ի համեմատ նվազելով 0.32 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 508.35 դրամ` նվազելով 0.42 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.01 կետով` կազմելով 13.21 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 15 марта было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 3,7 млн. драмов по среднему курсу 389,13 драма/1 доллар США. Цена закрытия составила 389 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 15 марта составил 389,36 драма, сократившись по сравнению с 14 марта на 0.32 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 508,35 драма, сократившись на 0.42 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,01 п.п. – 13,21 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.