16 Մարտ 2012 - 08:39 AMT
Առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունները Հայաստանում, հավանաբար, հերթականը չեն լինի, քանի որ ապրիլին ակնկալվում են նոր զարգացումներ, մարտի 16-ին հայտարարել է մամլո ասուլիսում ՀԱԿ ներկայացուցիչ Գուրգեն Եղիազարյանը: «Քաղաքացիները կհասկանան, որ չի կարելի այսպես ապրել ու փողոց դուրս կգան»,-ասել է նա: Նա օրինակ է բերել նախընտրական քարոզարշավը, ասելով, որ չորս տարի շարունակ իշխանություններն աղքատացնում են բնակչությանը, իսկ ընտրություններից առաջ 5000 դրամով գնում են նրա ձայները: «Ընտրություններից հետո, որպես կանոն, ամեն ինչ թանկանում է, իսկ մեր եկամուտները չեն աճում, իսկ իշխանությունները վերադարձնում են ծախսած գումարները»,-ասել է նա:
Ընդդիմադիրը հավատում է, որ երկրում կարելի է ամեն ինչ փոխել և «ժամ առաջ ձերբազատվել այս իշխանություններից»:
Գուրգեն Եղիազարյանը հավաստիացրել է, որ ՀԱԿ-ը հաշված օրերում կարող է բռնել և պատժել «սրիկային, որը թալանել է երկրի ռեսուրսները, այդ թվում ոսկին»:
ՀՀԿ անդամ Կարինե Աճեմյանն ի պատասխան նշել է, որ մինչ խորհրդարանական ընտրությունները մնացած երկու ամսում ՀՀԿ-ն չի կարողանա փոխել երկիրը, սակայն մենք դա կանենք առաջիկա 5 տարում:

Предстоящие парламентские выборы в Армении, возможно, и не будут очередными, поскольку в апреле ожидается развитие новых событий, заявил 16 марта на пресс-конференции в Ереване представитель оппозиционного Армянского национального конгресса Гурген Егиазарян. «Граждане поймут, что хватит так и жить, и выйдут на улицу», – сказал он. В связи с этим он привел пример предвыборной агитации, когда на протяжении четырех лет власти страны вводят население в нищету, а перед выборами за 5000 драмов покупают их голоса. «После выборов, как правило, все дорожает, а наши доходы не растут, и власти возвращают потраченные суммы обратно», – добавил он.
Оппозиционер верит в то, что в стране можно все поменять и «насколько можно быстрее избавиться от этой власти». Гурген Егиазарян заверил, что АНК в считанные дни может разобраться с «негодяем, который расхитил ресурсы страны, в том числе и золото».
В связи с этим депутат от правящей Республиканской партии Армении Карине Ачемян подчеркнула, что за два месяца до парламентских выборов (6 мая) РПА не сможет изменить страну, «но мы собираемся сделать это в ближайшие пять лет».