16 Մարտ 2012 - 12:05 AMT
Մարտի 16-ին "ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ" ԲԲԸ-ում կայացել է 4,400,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 388.73 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 388.5 դրամ:
Մարտի 16-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 388.89 դրամ` մարտի 15-ի համեմատ նվազելով 0.47 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 507.77 դրամ` նվազելով 0.58 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0.02 կետով` կազմելով 13.23 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 16 марта было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 4,4 млн. драмов по среднему курсу 388,73 драма/1 доллар США. Цена закрытия составила 388,5 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 16 марта составил 388,89 драма, сократившись по сравнению с 15 марта на 0.47 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 507,77 драма, сократившись на 0.58 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,02 п.п. – 13,23 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.