19 Մարտ 2012 - 14:43 AMT
«Զվարթնոց» օդանավակայանի և «Արմավիա» ընկերության միջև բանակցությունները մոտենում են ավարտին: Կողմերը պայմանավորվել են, որ «Արմավիան» շարունակելու է փակել պարտքերը «Զվարթնոցի» հետ պայմանավորված ժամկետում:
Միաժամանակ «Զվարթնոց» օդանավակայանը մարտի 20-ից սկսկում է նոր սակագներ կիրառել «Արմավիայի» սպասարկման համար, հայտնել են Հայաստանի Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչությունից:
Ինչպես հայտնի դարձավ PanARMENIAN.Net-ին հավաստի աղբյուրներից, միաժամանակ պարզ է դարձել, որ «ՌոսՆավիգացիան» արդեն վաղուց հայտնել է «Արմավիա» ընկերությանը այն մասին, որ նրա համար թռիչքների սահմանափակումներ չկան:
Հարկ է նշել, որ «Զվարթնոց» օդանավակայանը և ազգային ավիափոխադրող «Արմավիան» աշխատում են աշխատանքայի ռեժիմով: Բոլոր չվերթերն իրականացվում են ժամանակին:

Переговоры между аэропортом «Звартноц» и компанией «Армавиа» подходят к завершению. Стороны договорились, что компания «Армавиа» погашает задолженнность в сроки, обговоренные с аэропортом «Звартноц».
Одновременно аэропорт «Звартноц» с 20-ого марта начинает применять новые тарифы по обслуживанию для «Армавиа», сообщили в Главном управлении гражданской авиации (ГУГА) Армении.
Как стало известно PanARMENIAN.Net из соответствующих источников, одновременно стало ясно, что РосНавигация уже давно сообщила компании «Армавиа» о том, что для нее ограничения на полеты нет.
Следует отметить, что аэропорт «Звартноц» и национальный авиаперевозчик «Армавиа» работают в рабочем режиме. Все рейсы выполняются вовремя.