Առաջատար աուդիտորական Բի-Դի-Օ ընկերությունը, որը մտնում է աշխարհի առաջատար հնգյակի մեջ, դեռևս գումար ունի հայկական շուկայում «Ամերիա Աուդիտից» բացի այլ ընկերություն ձեռք բերելու համար: Այս մասին մարտի 20-ին Երևանում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է BDO-ի միջազգային կապերի գծով գործընկեր Ալեքսանդր Վերենկովը:
Հայկական «Ամերիա աուդիտ» ընկերությանը հաջողվել է ներգրավել աուտիդորական ընկերության, որը մտնում է համաշխարհային առաջատարների հնգյակ`Բի-Դի-Օ (Binder Dijker Otte & Co – BDO); Վերջինս, ձեռք բերելով հայկական ընկերության 100 տոկոս ակցիաները, հանդես է գալու որպես «Բի-Դի-Օ Արմենիա» նոր բրենդ::
Ըստ նրա, ընկերությունը առաջնորդվում է բաց գործընկերության սկզբունքով: «Դրա համար մենք կողջունենք բոլոր ընկերություններին, որոնք ցանկություն կհայտնեն կապ հաստատել և համագործակցել մեզ հետ: Դրա համար խելամիտ ձև մենք միշտ էլ կգտնենք»,-ընդգծել է նա:
Անդրադառնալով «Բի-Դի-Օ Արմենիայի» ռազմավարությանը, նրա տնօրեն Արթուր Անդրեասյանը հավելել է, որ միջազգային աուդիտորական բրենդը չի դադարեցնելու այլ աուդիտորական ընկերության ձեռքբերման որոնումները հայկական շուկայում: «Բնականաբար դա կախված կլինի ընկերության աշխատանքների ծավալից, տեղական շուկայում հետագա զարգացումներից»,-հավելել է նա:
Նա նաև հաղորդել է, որ Բի-Դի-Օ-ն ներկայացված է աշխարհի 135 երկրների 1100 գրասենյակներում և ունի մոտավորապես 45 հազար աշխատակից: 2011-ի արդյունքներով, միջազգային աուդիտորական կազմակերպությունն ապահովել է 5,6 մլրդ դոլարի եկամուտ:

20 Март 2012 - 10:12 AMT
У ведущей аудиторской компании, входящую в пятерку мировых лидеров, Би-Ди-О (Binder Dijker Otte & Co – BDO) еще остались деньги на приобретение других компаний, помимо «Америя Аудит» на армянском рынке. Об этом 20 марта на пресс-конференции в Ереване заявил партнер по международным связям BDO Александр Веренков.
Армянской компании «Америя Аудит» удалось привлечь аудиторскую компанию, входящую в пятерку мировых лидеров, Би-Ди-О (Binder Dijker Otte & Co – BDO), которая, приобретя 100% акций армянской компании, выступит на рынке Армении под новым брендом «Би-Ди-О Армения».
По его словам, компания руководствуется принципом открытого партнерства. «Поэтому мы будем приветствовать все местные компании, которые изъявят желание сотрудничать и соединиться с нами. Разумную форму для этого мы всегда найдем. Вопрос не в том, что купить, а в том, было бы что продать», – подчеркнул он.
Касаясь стратегии «Би-Ди-О Армения», ее директор Артур Андреасян добавил, что международный аудиторский бренд не прекратит рассматривать возможности приобретения другой аудиторской компании на армянском рынке.
«Это, естественно, будет завесить от объемов работы компании, показателей, поставленных перед ней для развития на местном рынке», – добавил он.
Компания BDO на сегодняшний день представлена 1100 офисами в 135 странах мира и имеет штат, где насчитывается порядка 45 тыс. сотрудников. По итогам 2011 года международная аудиторская компания обеспечила доход в 5.6 млрд. долларов.