20 Մարտ 2012 - 11:01 AMT
Մարտի 21-24-ը Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը տեղական 8 զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ, ներկայացնելու է Հայաստանը ՌԴ մայրաքաղաք Մոսկվայում կայանալիք «MITT» 2012 միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին:
Ըստ ԱՄՀ մամուլի ծառայության հաղորդագրությունում, այն Ռուսաստանի ամենամեծ ցուցահանդեսն է, և նախատեսվում է, որ այս տարի «MITT» ցուցահանդեսին մասնակցելու են շուրջ 3000 ընկերություններ և շուրջ 80 հազար այցելուներ աշխարհի 185 երկրներից:
Հայաստանն առաջատար այս ցուցահանդեսին մասնակցում է առաջին անգամ և նպատակ ունի խթանել Ռուսաստանից ներգնա զբոսաշրջային հոսքերի աճը, ինչպես նաև առավելագույնս օգտագործել զբոսաշրջային ոլորտում առկա հայ-ռուսական համագործակցության մեծ պոտենցիալը:
Ցուցահանդեսին Հայաստանի մասնակցությունը կազմակերպվում է Ռուսաստանի Դաշնությունում ՀՀ դեսպանատան հետ համագործակցությամբ:

20 Март 2012 - 11:01 AMT
Фонд национальной конкурентоспособности (ФНКА) Армении совместно 8 туристическими компаниями будут представлены на международной туристической выставке «MITT» в Москве с 21 по 24 марта.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ФНКА, это самая большая выставка России, в которой примут участие порядка 3000 компаний, ожидается визит более 80 тыс. из 185 стран мира.
Армения впервые принимает участие в туристической выставке «MITT» с целью стимулирования притока туристов из России, а также максимального использования потенциала сотрудничества в рамках существующих армяно-российских отношений в туристической сфере.
«Участие Армении в туристической выставке в Москве организовано при содействии посольства России в РА», – отмечается в сообщении.