20 Մարտ 2012 - 13:54 AMT
«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդը ԱՄՀ ներկայացուցչի հետ քննարկել է նախըտրական միջավայրը Հայաստանում
Այսօր «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հանդիպեց Արժույթի միջազգային հիմնադրամիպատվիրակության հետ, որը գլխավորում էր Հայաստանում ԱՄՀ պատվիրակության ղեկավար Մարկ Հորթոնը:
Հանդիպման ընթացքում, քննարկվեցին Հայաստանի առջեւ ծառացած ֆինանսատնտեսական մարտահրավերներն ու համաշխարհային ճգնաժամի երկրորդ ալիքի հավանականությունը եւ դրա հնարավոր հետեւանքները Հայաստանի համար:
Ինչպես հաղորդում է կուսակցության մամուլի ծառայությունը, քննարկվել են նաեւ տեղական իրավիճակին, նախընտրական միջավայրին եւ միջազգային նախապատվություններին վերաբերող խնդիրներ:
Նույն օրը Րաֆֆի Հովհաննիսյանը «Ժառանգություն» կուսակցության կենտրոնական գրասենյակում հյուրընկալեց Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ եւ լիազորդեսպան Անրի Ռենոյին (Henri Reynaud): Քննարկվեցին Հայաստանի եւ տարածաշրջանի ընթացիկ զարգացումները:

Лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян встретился с делегацией Международного валютного фонда, возглавляемой руководителем делегации МВФ в Армении Марком Хортоном.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся финансово-экономических вызовов Армении, а также вероятности наступления второй волны всемирного экономического кризиса и его возможных последствиях на экономику Армении.
Как сообщает пресс-служба партии, были затронуты и вопросы, касающиеся внутренней ситуации в Армении, предвыборной среды и международных приоритетов.
В тот же день Раффи Ованнисян принял в центральном офисе партии «Наследие» чрезвычайного и полномочного посла Франции в Армении господина Анри Рено. Были обсуждены текущее развитие событий в Армении и на международной арене.