21 Մարտ 2012 - 09:09 AMT
«Նոր ժամանակներ» կուսակցության առաջնորդ Արամ Կարապետյանը բացասաբար է վերաբերում խորհրդարանական ընտրություններին բոլոր ընդդիմադիր ուժերի մասնակցությանը, հայտարարելով, որ այս ընտրությունները նախապես ծրագրված են իշխանությունների կողմից: Կարապետյանի խոսքով, ընտրություններին մասնակցելով` ընդիիմությունը միայան օրինականացնում է իշխանությունների գործողությունները: Կարապետյանը հատկապես խիստ քննադատեց նախկին ընդդիմադիրների ներառումը ՀՀԿ ընտրացուցակում: Նրանց թվում է նաև Արտաշես Գեղամյանը: Ըստ Կարապետյանի, ընդդիմության այդ մասը ծախվել է իշխանություններին:
Ըստ նրա, իշխանությունների նպատակն է խորհրդարանում ունենալ լուրջ մեծամասնություն: «Այս ընտրությունները լինելու են «փողի ընտրություններ»,-ընդգծել է նա: Ընդ որում, նա նկատել է, որ չի պնդում, թե իշխանությունները անպայման կհասնեն իրենց նպատակին:
«Նոր ժամանակների» ընտրություններին չմասնակցելու վերաբերյալ Կարապետյանն ասել է. «Չմասնակցելու մեր որոշումը քաղաքական է, որևէ ֆինանսական, մարդկային կամ տնտեսական խնդիր չկա»: Նա նաև հավելել է, որ «պետք է մարդկանց ապացուցել, որ ընդդիմությունում կան մարդիկ, ովքեր չեն ծախվել»:

21 Март 2012 - 09:09 AMT
Лидер партии “Новые времена” Арам Карапетян отрицательно относится к участию в выборах оппозиционных сил, заявив, что эти выборы заранее спрограммированы властями. По словам Карапетяна, оппозиция своим участием в выборах лишь легитимизирует действия властей. Особенно резко Карапетян отнесся к участию в избирательном списке РПА бывших оппозиционеров, таких как Арташес Гегамян, заявив, что это часть оппозиции продалась властям.
По его словам, целью властей является создание в парламенте серьезного большинства с номинальным представительством оппозиции. “Эти выборы будут “выборами денег”, – подчеркнул он. При этом он заметил, что он не утверждает, что власть обязательно добьется поставленных перед собой целей.
Что касается отказа партии “Новые времена” от участия в выборах, то Карапетян подчеркнул: “Наше решение не участвовать – политическое, никаких проблем финансовых, человеческих или экономических нет”. Он также добавил – “Надо показать людям, что в оппозиции есть люди, которые не продались”.