21 Մարտ 2012 - 12:19 AMT
Մարտի 21-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,6 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 388 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 388 դրամ:
Մարտի 21-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 388.12 դրամ` մարտի 20-ի համեմատ նվազելով 0.27 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 514.84 դրամ` ավելանալով 2.44 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0.02 կետով` կազմելով 13.30 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 21 марта было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 1,6 млн. драмов по среднему курсу 388 драма/1 доллар США. Цена закрытия составила 388 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 21 марта составил 388,12 драма, сократившись по сравнению с 20 марта на 0.27 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 514,84 драма, увеличившись на 2.44 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,02 п.п. – 13,30 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.