22 Մարտ 2012 - 10:33 AMT
Հայաստանի Հանրային խորհուրդը, որը գործում է ընդամենը մի քանի տարի, սովորելու շատ բան ունի Հունաստանի Տնտեսական և սոցիալական խորհրդից, կարծում է ՀԽ նախագահ Վազգեն Մանուկյանը:
Նրա խոսքով, ինչպես Հայաստանի ՀԽ-ն, այնպես էլ Հունաստանի Տնտեսական և սոցիալական խորհուրդը Տնտեսական և սոցիալական խորհուրդների և նման ինստիտուտների միջազգային ասոցիացիայի անդամներ են, սակայն «մենք ցանկանում ենք հաստատել նաև երկկողմանի համագործակցություն»: «Հունաստանի խորհրդի գործունեությունն ամրագրված է այդ երկրի սահմանդրությամբ և ուղղված է երեք ոլորտների խնդիրների լուծմանը՝ արհմիություններ, բիզնես, հասարակություն, մենք նրանցից սովորելու բան ունենք»,- նշել է նա՝ ելույթ ունենալով Վ. Բրյուսովի անվան Երևանի պետական լեզվաբանական համալսարանում, որի ուսանողները և դասախոսները կազմակերպել էին միջոցառում Հայաստանում «Հունաստանի օրեր» անցկացնելու առթիվ:
Մանուկյանը նշել է, որ մարտի 23-ին Երևանում կստորագրվի համագործակցության մասին համաձայնագիր Հայաստանի Հանրային խորհրդի և Հունաստանի Տնտեսական և սոցիալական խորհրդի միջև:
Հունաստանի Տնտեսական և սոցիալական խորհրդի պատվիրակությունը, որի կազմում են նրա նախագահ Քրիստոս Պոլիզողոպուլոսը, ինչպես նաև գլխավոր քարտուղար Ապոստոլոս Քսիռաֆիսը, Հայաստանում է գտնվում երկօրյա այցով Հայաստանի ՀԽ հրավերով:

22 Март 2012 - 10:33 AMT
Общественному совету Армении, который действует в стране лишь несколько лет, есть чему поучиться у Экономического и социального совета Греции, считает председатель армянской структуры Вазген Манукян.
По его словам, как ОС Армении, так и Экономический и социальный совет Греции, являются членами Международной ассоциации экономических и социальных советов и схожих институтов (МАЭСССИ) 62 стран мира, однако «мы хотим наладить и двустороннее сотрудничество». «Деятельность совета Греции закреплена Конституцией этой страны и направлена на решение вопросов в трех звеньях – профсоюзы – бизнес-общество, нам же сеть чему у них поучиться», – отметил он, выступая в Ереванском государственном лингвистическом университете им. Брюсова, студенты и преподавательский состав которого организовали мероприятие по случаю проведения в Армении «Дней Греции».
В связи с этим Вазген Манукян, 23 марта в Ереване состоится официальная церемония подписания соглашения о сотрудничестве между Общественным советом Армении и Экономическим и социальным советом Греции.
Делегация Экономического и социального совета Греции, в составе которой вошли ее председатель Кристос Полизогопулос, а также генеральный секретарь Апостолос Ксирафис и ответственная за внешние связи Марта Теодоро, находится в Армении с двухдневным визитом по приглашению Общественного совета Армении.