22 Մարտ 2012 - 12:19 AMT
Մարտի 22-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,5 մլն ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 388դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով : Փակման գինը կազմել է 388 դրամ:
Մարտի 22-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 387.93դրամ` մարտի 21-ի համեմատ նվազելով 0.19 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 510.44 դրամ` նվազելով 4.40 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.12 կետով` կազմելով 13.18 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 22 марта было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 4,5 млн. драмов по среднему курсу 388 драма/1 доллар США. Цена закрытия составила 388 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 22 марта составил 387,93 драма, сократившись по сравнению с 21 марта на 0.19 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 510,44 драма, сократившись на 4.40 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,12 п.п. – 13,18 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.