15 March 2004 - 13:38 AMT
ԱՄՆ ԱՎԵԼԻ ՔԱՆ 60 ԿՈՆԳՐԵՍԱԿԱՆՆԵՐ ԿՈՉ ԵՆ ԱՐԵԼ ՔՎԵԱՐԿՈՒԹՅԱՆ ԴՆԵԼ ԲԱՆԱՁԵՎ, ՈՐՏԵՂ ՀԻՇԱՏԱԿՎՈՒՄ Է ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ
ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի ավելի քան 60 անդամներ դիմել են պալատի խոսնակ Դենիս Հասթերթին` Ցեղասպանության մասին բանաձեւը, որտեղ հիշատակվում է նաեւ 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանությունը, ընդհանուր քվեարկության դնելու կոչով: Համաձայն Ամերիկայի հայ դատի հանձնախմբի հաղորդագրության, Ջորջ Ռադանովիչի կազմած դիմումի մեջ, մասնավորապես, ասվում է. «Քանի որ այսօրվա դրությամբ ցեղասպանության հնարավոր նոր դրսեւորումների նշաններ կան, մենք պետք է վստահ լինենք, որ ուսումնասիրելով անցյալի դասերը, կկանխենք մարդկության դեմ նոր հանցագործությունները»:

15 Март 2004 - 13:38 AMT
Более 60 конгрессменов США призвали поставить на голосование резолюцию, упоминающую геноцид армян в Османской Турции
Более 60 членов Палаты представителей Конгресса США обратились к спикеру палаты Денису Астерту с призывом поставить на общее голосование Резолюцию по геноциду, в котором упоминается и геноцид армян 1915 года в Османской Турции. Согласно сообщению Армянского национального комитета Америки, в обращении, составленном конгрессменом Джорджем Радановичем, в частности, сказано: “Поскольку сегодня еще
существуют признаки новых возможных проявлений геноцида, мы должны быть уверены, что изучив уроки прошлого, предотвратим новые преступления против человечества”.