23 Մարտ 2012 - 08:54 AMT
Այս օրերին Ֆրանսիայի Նիս քաղաք են ժամանում ուժեղագույն գեղասահորդները: Նրանք կմասնակցեն մարտի 26-ին մեկնարկող գեղասահքի աշխարհի առաջնությանը:
Ուժեղագույնների պայքարին մասնակցելու է նաև երևանցի Սլավիկ Հայրապետյանը: Մարտի 16 – ին լրացավ նրա 16-ամյակը: Երեք օր անց Ռիգայի միջազգային փորձամրցումներում Սլավիկը հաղթեց բոլոր մրցակիցներին և գրավեց առաջին տեղը:
Աշխարհի առաջնությունում հանդես գալու իրավունք է նվաճել նաև Սլավիկի ավագ եղբայրը ` Սարգիսը: Բայց քանի որ Հայաստանը մեկ մարզիկ պետք է ներկայացնի այդ մրցաշարում, ուստի գեղասահքի հանրապետական ֆեդերացիայի մարզչական խորհուրդը որոշեց կրտսերին գործուղել Ֆրանսիայի ստուգատես: Հավելենք նաև, որ հայ գեղասահորդը ելույթ կունենա բավականին բարդ ծրագրով ` Արա Գևորգյանի երաժշտության ուղեկցությամբ, հաղորդում է Հայաստանի ազգայն օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնական կայքը:

Во французском городе Ницца 26 марта стартует чемпионат мира по фигурному катанию. Армению на этом турнире представит 16-летний Славик Айрапетян, который недавно стал победителем международного турнира в Риге.
Право выступить на чемпионате мира завоевал и старший брат Славика- Саргис Айрапетян. Но Федерация фигурного катания Армении решила на чемпионат отправить только Славика.
Армянский фигурист на чемпионате выступит сложной программой под музыку Ара Геворгяна, передает официальный сайт национального Олимпийского комитета Армении.