Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի մոտ մարտի 26-ին տեղի է ունեցել խորհրդակցություն` նվիրված Հադրութի շրջանի հարավային թևի սոցիալ-տնտեսական հիմնախնդիրներին:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել ժողովրդագրական իրավիճակի բարելավման, գյուղատնտեսության և ոռոգման ոլորտների զարգացման խնդիրներին: Բակո Սահակյանըայս երեք ուղղությունները համարել է սերտորեն փոխկապակցված` հավելելով, որ նրանցից յուրաքանչյուրում բացթողումները ուղղակիորեն կազդեն մյուսների վրա:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ հանրապետության հարավային հատվածների զարգացումը ունի կարևոր սոցիալ-տնտեսական և քաղաքական նշանակություն, ինչը համապատասխան մոտեցում է պահանջում նրանց պլանավորման և իրականացման ժամանակ:
Նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հաղորդում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

26 Март 2012 - 12:49 AMT
26 марта президент республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное социально-экономическим вопросам южной части Гадрутского района.
Особое внимание было уделено проблемам улучшения демографической ситуации, развитию сельского хозяйства и оросительной системы. Бако Саакян назвал эти три направления тесно взаимосвязанными, добавив, что упущения в одном из них напрямую влияют на остальных.
Глава государства отметил, что развитие южных областей республики имеет важное социально-экономическое и политическое значение, что требует соответствующего подхода в процессе его планирования и реализации.
Президент Саакян дал конкретные поручения руководителям заинтересованных ведомств по осуществлению работ на должном уровне.
В совещании приняли участие премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица, сообщает главное информационное управление аппарата президента республики Арцах.