Հայաստանի հավաքականը Դորտմունդում ընթացող սեղանի թենիսի աշխարհի թիմային առաջնությունում չորրորդ դիվիզիոնի N խմբում 0:3 հաշվով զիջել է Ղազախստանի հավաքականին:
Մուրադ Ասատրյանը զիջել է Երմեկ Բեկնազարովին, Մեսրոպ Ղուկասյանը` Կիրիլ Գերասիմենկոյին, իսկ Ալեքսանդր Դիարյանը` Ասսետ Աբասսովին: Բոլոր հանդիպումներն ավարտվել են 1:3 հաշվով` հօգուտ հակառակորդների:
Այս խմբում Ադրբեջանը 1:3 հաշվով զիջել է Եմենին, իսկ Նոր Զելանդիան 3:2 հաշվով հաղթել է Նիկարագուային:
N խմբում Հայաստանի հավաքականն ունի 3 միավոր, 4 միավորով խմբի առաջատարներն են Եմենն ու Ղազախստանը: Երրորդ հանդիպմանը հայ թենիսիստներն իրենց ուժերը կչափեն Նոր Զելանդիայի հավաքականի հետ:

Сборная Армении по настольному теннису в Дортмунде на командном чемпионате мира по настольному теннису в группе N четвертого дивизиона со счетом 0:3 уступила сборной Казахстана.
Мурад Асатрян уступил Йермеку Бекназарову, Месроп Гукасян – Кирилу Герасименко, а Александр Диарян – Ассету Бабассову. Все встречи завершились со счетом 1:3 в пользу соперников.
В этой группе Азербайджан со счетом 1:3 уступил Йемену, а Новая Зеландия со счетом 3:2 победила Никарагуа. В группе N сборная Армении имеет 3 очка, лидеры группы с 4 очками Йемен и Казахстан. В третьем матче армянские теннисисты сыграют против Новой Зеландии.