Աշխարհի երկրորդ ռակետ իսպանացի Ռաֆայել Նադալը որոշել է լքել Պրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիայի (ATP) մարզիկների խորհրդի փոխնախագահի պաշտոնը:
Նադալը դժգոհ է իր գործընկերների իներտությունից, ովքեր չեն շտապում օժանդակել բարեփոխումների վերաբերյալ իր առաջարկներին: Մասնավորապես, իսպանացին հանդես է գալիս այն բանից կողմից, որ թենիսային վարկանիշը հաշվեն երկու տարվա ցուցանիշների հիման վրա, այլ ոչ թե մեկ, ինչպես հիմա: Դա, Նադալի կարծիքով, դրական ազդեցություն կունենա թենիսիստների կարիերայի տևողության վրա` նրանց ավելի շատ հնարավորություններ ընձեռելով առողջական վիճակից ելնելով մրցաշարեր բաց թողնել:
Մարզիկների խորհուրդը բաղկացած է 12 անդամներից` ներառյալ համաշխարհային վարկանիշի լավագույն հարյուրյակից վեց թենիսիստներ, խորհրդի նախագահը Ռոջեր Ֆեդերերն է (Շվեյցարիա):

Вторая ракетка мира испанец Рафаэль Надаль принял решение покинуть пост вице-президента совета игроков Ассоциации теннисистов-профессионалов (АTP).
Надаль недоволен инертностью своих коллег, не торопящихся поддержать его предложения по реформам. В частности, испанец ратует за то, чтобы теннисный рейтинг подсчитывался на основе показателей за два года, а не за один, как сейчас. Это, по мнению Надаля, благоприятно отразится на длительности карьеры теннисистов, дав им больше возможностей пропускать турниры по состоянию здоровья.
Совет игроков состоит из 12 членов, включая шесть теннисистов из топ-100 мирового рейтинга, его президентом является Роджер Федерер (Швейцария).