28 Մարտ 2012 - 08:25 AMT
Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականը մարտի 27–ին գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանի ղեկավարությամբ ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Աբովյանի համալիր մարզադպրոցում: Հավաքականը պատրաստվում է Տրապզոնի վարկանիշային մրցաշարին:
Հավաքականը ապրիլի 13-ին ավտոբուսով կմեկնի Թբիլիսի ու այնտեղից ինքնաթիռով կհասնի Տրապիզոն, որտեղ Լոնդոնի օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճելու համար անզիջում պայքար կմղի եվրոպական երկրների պատվիրակների հետ մրցավեճում:
Հետաքրքիր է,որ քաշային կարգերում տարբեր քանակի ուղեգրեր են հատկացված . 49 կգ և 60 կգ ` 1-4-րդ տեղ գրավողներին կտրվի խաղեր մեկնելու ուղեգիր: Այստեղ մեր երկիրը կներկայացնեն Կորյուն Սողոմոնյանը և Վլադիմիր Սարուխանյանը: 52 կգ `Հովհաննես Դանիելյան, 56 կգ ` Արամ Ավագյան, 81 կգ ` Արթուր Խաչատրյան (երեքում էլ ` 1-3-րդ տեղերը), 69 կգ ` Հրայր Մաթևոսյան (1-2-րդ տեղ): 64 կգ և գերծանրքաշային կարգերում Տրապիզոն մեկնողների անունները հայտնի կդառնան ավելի ուշ: Մրցաշարում Հայաստանը մարզիկ չի հայտավորի 75 և 91 կգ քաշային կարգերում: Առաջինի պարագայում արդեն ուղեգիր է ձեռք բերել Անդրանիկ Հակոբյանը, իսկ երկրորդի դեպքում բարձրակարգ մարզիկ չունենք, հայտնում է ՀԱՕԿ պաշտոնական կայքը:

28 Март 2012 - 08:25 AMT
Сборная Армении по боксу с 27 марта начала учебно-тренировочный сбор в спортбазе Абовяна, готовясь к рейтинговому турниру в Трабзоне.
Сборная Армении 13 апреля автобусом отправится в Тбилиси, откуда самолетом прибудет в Трабзон. Турнир завершится 22 апреля, передает официальный сайт национального Олимпийского комитета Армении.
На турнире в весовых категориях до 49 и 60 кг путевки на лондонские Олимпийские игры дадут 1-4 места. В этих весовых категориях Армению представят Корюн Согомонян и Владимир Саруханян. В Трапзон поедут так же Ованнес Даниелян (в/к 52), Арам Авагян (в/к 56), Артур Хачатрян (в/к 81), они будут бороться за 1-3 рейтинговые места. Имена армянских боксеров в весовых категориях до 64 и +91 кг, которые выступят на этом турнире, определятся после абовянского сбора.
В весе 91 кг Армения не будет иметь представителя, поскольку, по словам главного тренера сборной Карена Агамаляна, нет подходящего боксера. В составе сборной Армении путевку имеет лишь Андраник Акопян (в/к 75).