Անթալիայում Եվրոպայի առաջնությունում ելույթ կունենան Սամվել Գրիգորյանը, Վանիկ Ավետիսյանը (69 կգ), Աղասի Աղասյանը, Վահրամ Գևորգյանը (85 կգ), Վարդան Դավթյանը, Նորայր Վարդանյանը (94 կգ) և գերծանր քաշային Հայկ Հակոբյանը: Առաջնությունը տեղի կունենա ապրիլի 6-16-ը:
Առաջնությանը չեն մեկնի Առաքել և Արայիկ Միրզոյանները, Տիգրան Մարտիրոսյանը, Արա Խաչատրյանը և Ռուբեն Ալեքսանյանը, ովքեր անհատական ծրագրով նախապատրաստվում են Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերին, հաղորդում է Հայաստանի ազգային Օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնական կայքը:
Առաջնության նախօրյակին Անթալիայում տեղի կունենա Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիայի հաշվետու-ընտրական համաժողովը: Կմասնակցեն եվրոպական 51 երկրների ներկայացուցիչներ, նրանց թվում նաև Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Սամվել Խաչատրյանը և գլխավոր քարտուղար Փաշիկ Ալավերդյանը:

30 Март 2012 - 06:38 AMT
На чемпионате Европы по тяжелой атлетике в Анталье выступят Самвел Григорян, Ваник Аветисян (в/к 69), Агаси Агасян, Ваграм Геворгян (в/к 85), Вардан Давтян, Норайр Варданян (в/к 94) и тяжеловес Айк Акопян. Чемпионат пройдет 6-16 апреля.
На первенство не поедут Тигран Мартиросян, Ара Хачатрян, Аракел и Араик Мирзояны, которые по индивидуальным программам готовятся к Олимпийским играм, передает официальный сайт национального Олимпийского комитета Армении.
До старта чемпионата в Анталье состоится заседание Федерации тяжелой атлетики Европы, в которой будут присутствовать президент федерации Армении Самвел Хачатрян и генеральный секретарь Пашик Алавердян.