Հայ բռնցքամարտիկ Վիկ Դարչինյանի փրոմոութեր Գերի Շոուն ճապոնացի Շինսուկե Յամանակիի հետ մենամարտից առաջ հայտարարել է, որ WBC-ին հնարավորություն տվեց Վիկին նվաճել աշխարհի չեմպիոնի երրորդ գոտին, որի համար նրանք երախտապարտ են կազմակերպության ղեկավարությանը:
«Իր կարիերայի ընթացքում Վիկը սիրված է եղել երկրպագուների կողմից, նա իր ժամանակվա լավագույն բռնցքամարտիմներից մեկն է»,-Շոուի խոսքն է մեջբերում fightnews.com.-ը:
Նա նշել է, որ միշտ հաճելի է հետևել Դարչինյանի մենամարտերին, այս անգամ ևս նրա նպատակն է մարտն ավարտել վաղաժամ. «Բռնցքամարտի սիրահարները Ճապոնիայում հրաշալի երեկո կկարողանան վայելել»:
Վիկ Դարչինյան-Շինսուկե Յամանակա մենամարտը տեղի կունենա ապրիլի 6-ին Տոկիոյում՝ կխաղարկվի ճապոնացու չեմպիոնական գոտին WBC վարկածով:
Դարչինյանը պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտում 37 մենամարտ է անցկացրել, որից 27-ը ավարտել է նոկաուտով, իսկ Յամանական՝ 15 մենամարտ, որից 11-ը նոկաուտով, նա պարտություն չի կրել:

Промоутер армянского боксера Вика Дарчиняна Гери Шоу перед поединком против японца Шинусуке Яманаки сказал, что WBC дал возможность Вику завоевать третий титул чемпиона мира, за что они благодарны руководству организации.
“На протяжении своей карьеры Вик был любимцем болельщиков, и он один из лучших боксеров своей эры”,- слова Шоу передает fightnews.com.
Он подчеркнул, что всегда приятно смотреть за боксированием Дарчиняна, и в этот раз тоже его цель – закончить бой досрочно: “Любители бокса в Японии будут свидетелями великолепного вечера”.
Поединок Вик Дарчинян – Шинусуке Яманака состоится 6 апреля в Токио на “Teiken gym”, на кону будет поставлен чемпионский пояс японца WBC.
Дарчинян в профессиональном боксе провел 37 поединков, 27 из которых завершил нокаутом, а Яманака – 15 поединков, в 11 из которых нокаутировал соперников, он не имеет поражения.