«Ես մենամարտում եմ հանուն հաղթանակի, հանուն չեմպիոնական գոտիների և հանուն իմ երկրպագուների: Յամանակայի դեմ մենամարտում ես գեղեցիկ մարտ ցուցյ կտամ և կկարողանամ հաղթել նրան, եթե ես այդպես չմտածեմ, ապա պետք է թողնեմ բռնցքամարտը»,-հայտարարել է Վիկ Դարչինյանը:
Ապրիլի 6-ին Տոկիոյում Teiken gym արենայում Դարչինյանը WBC չեմպիոնական գոտու համար կպայքարի Շինսուկե Յամանակայի հետ:
Դարչինյանն ասել է, որ Յամանական լավ է շարժվում, կոշտ հարվածներ ունի, սակայն երբեք չի հանդիպել այնսպիսի մրցակցի հետ, ինչպիսին ինքն է: «Ինձ հետ պայքարում Յամանական այնպիսի բռնցքամարտ կտեսնի, որ նախկինում երբեք չի տեսել: Ես միշտ ձգտում եմ հաղթել նոկաուտով, և այս անգամ էլ կկարողանամ նոկաուտով հաղթել»,-հայ բռնցքամարտիկի խոսքն է մեջբերում boxingscene.com-ը:
Դարչինյանը 37 մենամարտ է անցկացրել պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտում, որից 27-ն ավարտել է նոկաուտով, իսկ Յամանական՝ 15 մենամարտ, որից 11-ում նոկաուտի է ենթարկել մրցակցին, նա պարտություն չունի:

“Я боксирую ради победы, ради чемпионских поясов и ради моих болельщиков. Против Яманаки я покажу красивый бой и смогу победить его, если я не буду думать так, то сейчас же оставлю бокс",- заявил армянский боксер Вик Дарчинян.
6 апреля в Токио на “Teiken gym” Дарчинян за чемпионский пояс WBC встретится с японцем Шинсуке Яманакой.
Дарчинян сказал, что Яманака хорошо двигается, имеет жесткие удары, но никогда еще не встречался с таким соперником, как он. “В борьбе со мной, он станет свидетелем такого бокса, которого раньше не видел. Я всегда хочу победить нокаутом, и на этот раз смогу нокаутировать Яманаку”,- слова армянского боксера передает boxingscene.com.
Дарчинян в профессиональном боксе провел 37 поединков, 27 из которых завершил нокаутом, а Яманака – 15 поединков, в 11 из которых нокаутировал соперников, он не имеет поражения.