Լոնդոնի Оլիմպիական խաղերին հնարավորինս լավ նախապատրաստվելու նպատակով Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն գիտաժողով է կազմակերպել Հայաստանի հավաքականների մարզիչների, սպորտային բժիշկների և հոգեբանների համար:
Գիտաժողովին կմասնակցում են Բելառուսի, Լեհաստանի, Ռուսաստանի, Շվեդիայի, Վրաստանի, Ռումինիայի և Հայաստանի ` սպորտում միջազգային ճանաչում ունեցող գիտնականներ:
Վնասվածքների արագ և լիարժեք վերականգնման հարցերի շուրջ ելույթ կունենա Պավել Կասրաձեն, ուժերի վերականգման մասին կխոսի Նիկոլայ Կրուչինսկին, դեղաբուժության` ՀԱՕԿ-ի բաժնի վարիչ Արեգ Հովհաննիսյանը, հաղորդում է ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը:

10 Апрель 2012 - 08:55 AMT
С целью лучшей подготовки к Олимпийским играм в Лондоне Национальный олимпийский комитет Армении организует научную конференцию для тренеров сборных команд Армении, спортивных врачей и психологов.
Конференцию организуют добившиеся международной известности в области спорта ученые из Беларуси, Польши, России, Швеции, Грузии, Румынии и Армении.
Тема выступления Павла Касрадзе – быстрое и полноценное лечение и восстановление после травм, о восстановлении физических сил расскажут Николай Кручинский и заведующий отделом фармацевтики Национального олимпийского комитета Армении Арег Ованнисян, сообщает официальный сайт НОКА.