11 Ապրիլ 2012 - 13:39 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից PanARMENIAN.Net-ին տեղեկացրեցին, որ Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 11-ին այցելել է Ասկերանի շրջան եւ մասնակցել Իվանյան գյուղի մոտակայքում կազմակերպված ծառատունկին:
Այնուհետև նախագահն ուղևորվել է Մարտակերտ շրջկենտրոն եւ մասնակցել շրջվարչակազմի ընդլայնված նիստին` նվիրված 2011թ. շրջանում իրականացված աշխատանքներին:
Իր ելույթում Բակո Սահակյանը նշել է, որ առանձնակի ուշադրություն է դարձվում Մարտակերտի շրջանի զարգացմանը` հաշվի առնելով նրա հսկայական ներուժը: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ շրջանում նախատեսված մի շարք ռազմավարական ծրագրերի իրականացումը նոր որակ կհաղորդի ինչպես Մարտակերտի, այնպես էլ ամբողջ հանրապետության առաջընթացին: Բակո Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ պատրաստվում է առաջադրել իր թեկնածությունը հանրապետության նախագահի պաշտոնում երկրորդ ժամկետով` ինքնաառաջադրման կարգով, քանի որ չի հանդիսանում որևէ կուսակցության անդամ: Իր այս որոշումը նախագահը բացատրել է այն հանգամանքով, որ պատասխանատվություն է զգում ավարտին հասցնել այն բոլոր ծրագրերը, որոնք սկսել է իր պաշտոնավարման այս հինգ տարիների ընթացքում: Երկրի ղեկավարը չափազանց կարևորել է ժողովրդի` որպես իշխանության գերագույն կրողի վստահությունը եւ ընդգծել, որ միայն նման վստահության շնորհիվ է հնարավոր լուծել մեր հանրապետության առջեւ ծառացած հրատապ խնդիրները, իրականացնել Արցախի շենացմանն ուղղված բոլոր ծրագրերը:

11 Апрель 2012 - 13:39 AMT
11 апреля президент Республики Арцах Бако Саакян посетил Аскеранский район и принял участие в посадке деревьев близ села Иванян. Затем президент направился в город Мартакерт и принял участие в расширенном заседании райадминистрации, посвященном проведенным там в 2011 году работам. Как сообщили PanARMENIAN.Net в главном информационном управлении
аппарата президента Арцаха, с докладами выступили руководитель райадминистрации Левон Чалян, главы общин и предприятий, другие ответственные лица.
Бако Саакян в своем слове отметил, что учитывая огромный потенциал Мартакертского района, его развитию уделяется особое внимание. Глава государства подчеркнул, что осуществление в районе ряда стратегических программ придаст новое качество как процветанию самого Мартакерта, так и всей республики. Бако Саакян дал конкретные поручения по должному выполнению работ.
В конце встречи Президент ответил на интересующие присутствующих вопросы, в том числе относительно его участия в предстоящих президентских выборах.
Бако Саакян отметил, что готовится выставить на второй срок свою кандидатуру на пост президента республики в порядке самовыдвижения, поскольку не состоит ни в одной политической партии. Это решение глава государства объяснил тем обстоятельством, что чувствует ответственность за завершение всех тех программ, которые начал в первые 5 лет своего президенства. Бако Саакян посчитал крайне важным доверие народа, как высшего носителя власти, и подчеркнул, что только благодаря этому доверию возможно решить актуальные проблемы, стоящие перед нашей республикой, реализовать все программы по обустройству Арцаха.