Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 13-ին ընդունել է ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Լեւոն Մկրտչյանին և ՀՅԴ Բյուրոյի քաղաքական հարցերի ու Հայ դատի գրասենյակի պատասխանատու Կիրո Մանոյանին: Այս մասին հաղորդում է արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
ԼՂՀ ղեկավարը ողջունել է Ստեփանակերտում «Հայի դատի հիմնախնդիրները և այդ ուղղությամբ տարվող աշխատանքները» թեմայով միջոցառման անցկացումը` այն համարելով կարևոր թե ներքին և թե արտաքին քաղաքական տեսանկյունից:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ, ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի խորհրդատու Գեորգի Պետրոսյանը եւ ՀՅԴ Արցախի ԿԿ ներկայացուցիչ Դավիթ Իշխանյանը:

Президент Арцахa Бако Саакян принял сегодня члена АРФ «Дашнакцутюн» Левона Мкртчяна, представителя по политическим вопросам Бюро АРФД и главу офиса Ай Датa Киро Манояна. Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента НКР.
Президент НКР приветствовал проведение в Степанакерте мероприятия на тему «Проблемы Ай Дата и проводимые в этом направлении работы», посчитав это важным как с внутриполитической, так и внешнеполитической точек зрения.
Во встрече приняли участие член Бюро АРФД, консультант Аппарата Президента НКР Георгий Петросян и представитель Центрального комитета АРФД Арцаха Давид Ишханян.