16 Ապրիլ 2012 - 08:41 AMT
Հայ բռնցքամարտիկ Վիկ Դարչինյանի թիմը բողոքարկման հայտ է ներկայացնելու ճապոնացի Շինսուկե Յամանակայի մենամարտի արդյունքների վերաբերյալ:
Այդ մենամարտը կայացել է ապրիլի 6-ին Տոկիոյում` «Teiken gym-ում», որտեղ խաղարկվում էր WBC վարկածով չեմպիոնի գոտին:
Մենամարտն ավարտվել էր մրցավարների` հաղթանակը ճապոնացի բռնցքամարտիկին շնորհելու միաձայն որոշմամբ` 117:111, 116:112 և 116:112: Բողոքարկման պատճառը 5-րդ ռաունդում ճապոնացի բռնցքամարտիկի կատարած հարվածն է, հաղորդում է box-club.ru-ն:
Դարչինյանը կրել է իր երկրորդ պարտությունը: Մինչ այս նա 116:111, 117:110 և 120:107 հաշվով զիջել է Անսելմո Մորենոյին (Պանամա):

16 Апрель 2012 - 08:27 AMT
Команда армянского боксера Вика Дарчиняна подаст протест на результат поединка против японца Шинсуке Яманака.
Этот поединок состоялся 6 апреля в Токио на “Teiken gym”, разыгрывался чемпионский пояс по версии WBC. Бой закончился победой японца единогласным решением судей со счетом 117:111, 116:112 и 116:112. Причиной протеста явился удар японского боксера в 5 раунде, передает box-club.ru.
Дарчинян потерпел свое второе поражение подряд. До этого он со счетом 116:111, 117:110 и 120:107 уступил Ансельмо Морено (Панама).