18 Ապրիլ 2012 - 09:33 AMT
Բրիտանական մայրաքաղաքը ամառային Օլիմպիադային բավականին լավ պատրաստված է մոտենում: Այն կարող է լինել ժամանակակից Օլիմպիական շարժման ամենագրավիչ ներկայացումներից մեկը: Այս մասին հայտարարել է 2012թ Օլիպիական և Պարալիմպիկ խաղերի Լոնդոնի կազմկոմիտեի ղեկավար Սեբաստյան Կոուն` սպորտային տոնի բացման արարողությունից հարյուր օր առաջ:
Այս առնչությամբ Լոնդոնում տեղի են ունեցել մի շարք միջոցառումներ, այդ թվում` Քյու թագավորական բուսաբանական այգում:
2012թ Խաղերի կազմակերպիչների համար որոշիչ պահ է մոտենում, նշել է Կոուն: «Մենք հասկանում ենք, որ անում ենք մեր կյանքի կարևորագույն աշխատանքը, որը պետք է լավագույնս ավարտենք»,-խոստովանել է Կոուն:
Լոնդոնյան Կազմկոմիտեի ղեկավարը կարևորագույն խնդիրների թվում նշել է տրանսպորտային խնդիրները, քանի որ առաջին անգամ ամառային Օլիմպիադան կանցկացվի մեծ քաղաքի կենտրոնից ոչ հեռու:
Եվս մեկ կարևոր խնդիր է տոմսերի վաճառքը: Մյուս ամիս ինտերնետի միջոցով կիրացվի դրանց վերջին պարտիան, և նա հույս է հայտնել, որ այդ գործընթացը չի դառնա «տեխնիկական խնդիրների զոհ, ինչպես նախորդ անգամ»,-հաղորդում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը:

18 Апрель 2012 - 06:43 AMT
Британская столица подходит в хорошей форме к летней Олимпиаде, которая может стать одной из самых захватывающих в истории современного Олимпийского движения. Об этом заявил глава Лондонского организационного комитета Олимпийских и Паралимпийских игр-2012 Себастьян Коу за сто дней до открытия праздника спорта.
В связи с этой датой в Лондоне прошли ряд мероприятий, в том числе в королевском ботаническом саду Кью.
Для организаторов игр-2012, как сказал Коу, наступает решающий момент. “Никто из нашей большой команды, включая и меня, не обольщается достигнутым. Мы понимаем, что делаем главную работу своей жизни, которую необходимо завершить наилучшим образом”,- признался Коу.
В числе основных проблем руководитель лондонского Оргкомитета назвал транспортную, поскольку впервые летняя Олимпиада пройдет недалеко от центра большого города, который продолжит жить и работать: “В данном отношении мы идем по графику, однако дел хватит до самого открытия Олимпиады”.
Другой важной задачей для организаторов является продажа билетов. В следующем месяце начнется реализация через интернет последней их партии, и Коу выразил надежду, что этот процесс не станет жертвой" технических проблем, как это произошло ранее, передает ИТАР-ТАСС.
Одновременно организаторы последовательно осуществляют программу проверки олимпийских объектов, проведения соревнований с участием десятков тысяч спортсменов и зрителей.