Ապրիլի 18-ին Քուվեյթում Հայաստանի դեսպան Ֆադեյ Չարչօղլյանին ընդունել է Քուվեյթի Պետության վարչապետ շեյխ Ջաբեր ալ-Մուբարաք ալ-Համադ ալ-Սաբահը: Հանդիպման սկզբում Քուվեյթում ՀՀ դեսպանը շեյխ Ջաբեր ալ-Մուբարաքին է փոխանցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի և կառավարության ջերմ ողջյուններն ու բարեմաղթանքները:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-քուվեյթյան համագործակցության ներկա ընթացքին և երկու բարեկամ պետությունների միջև հարաբերությունների հետագա խորացման և ընդլայնման հեռանկարներին:
Վարչապետ Ջաբեր ալ-Մուբարաքն իր գոհունակությունն է հայտնել երկկողմ հարաբերությունների ներկա մակարդակից և նշել, որ Քուվեյթի Պետությունը մտադիր է էլ ավելի խթանել փոխշահավետ գործակցությունը մշակույթի, կրթության և գիտության, առևտրատնտեսական, այդ թվում` ներդրումների խրախուսման և ենթակառուցվածքների ոլորտներում: Վարչապետը կարևորել է նաև հայ-քուվեյթյան միջկառավարական տնտեսական համատեղ հանձնաժողովի գործունեությունը` որպես առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման կարևորագույն բաղադրիչ:
Կողմերն արձանագրել են նաև Հայաստանում Քուվեյթի Պետության դեսպանության գործունեության արդյունավետությունը` նշելով, որ այն նոր լիցք կհաղորդի երկկողմ պայմանավորվածությունների ձեռքբերմանն ու իրականացմանը:

19 Апрель 2012 - 14:12 AMT
18 апреля посол Армении в Кувейте Фадей Чарчоглян встретился с премьер-министром страны шейхом Забером аль-Мубараком аль-Хамад аль-Сабаном.
В начале встречи посол передал премьеру теплые приветствия премьер-министра и правительства Армении. На встрече стороны рассмотрели вопросы двустороннего сотрудничества, возможности их развития и углубления.
Забер аль-Мубарак выразил удовлетворение нынешним уровнем двусторонних отношений и отметил, что Кувейт готов развивать более тесное сотрудничество в сфере культуры, образования и науки, торгово-экономической составляющей, в том числе, в вопросах вложения инвестиций и развития инфраструктуры.
Премьер отметил также деятельность армяно-кувейтской правительственной комиссии в развитии торгово-экономических связей.
Стороны подчеркнули эффективность работы посольства Кувейта в Армении, отметив, что это придаст новый импульс развитию двусторонних связей.