Հայոց ցեղասպանության 97-րդ տարելիցի օրը Բեյրութում Հայոց ցեղասպանության դեսպանատան մոտ տեղի կունենա բողոքի ակցիա ընդդեմ Ցեղասպանության ուրացման թուրքական քաղաքականություն: Բողոքի ակցիային կմասնակցի շուրջ 5 հազար մարդ: Ակցիայի մասնակիցները պատրաստվում են այրել Թուրքիայի դրոշը որպես բողոքի նշան 20 դարի սկզբին գործած ոճրագործությունը ճանաչելու Անկարայի մերժման դեմ:
Մինչ այդ Անթիլիասի Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսությունում կմատուցվի պատարագ ի հիշատակ Ցեղասպանության զոհերի, որից հետո Լիբանանի Հայոց ցեղասպանության 100-ամյակի նախապատրաստման հանձնախումբը բողոքի քայլերթ կանցկացնի, որը կմեկնարկի կթողիկոսության բակում և կավարտվի թուրքական դեսպանատան մոտ: Քայլերթին կմասնակցեն բոլոր երեք ավանդական կուսակցությունների ներկայացուցիչները:

В связи с 97-ой годовщиной Геноцида армян 24 апреля у посольства Турции в Бейруте состоится акция протеста против турецкой политики отрицания Геноцида. Как ожидается, в акции протеста примет участие около 5 тыс. человек. Участники акции собираются сжечь флаг Турции в знак протеста против отказа Анкары признать совершенные в начале 20-го века преступления.
До того в Киликийском Католикосате в Антилиасе состоится траурная литургия памяти жертв Геноцида, после которой Комитет по организации мероприятий Ливана к 100-летию Геноцида армян в Османской империи проведет марш протеста, который начнется во дворе Католикосата и закончится у турецкого посольства. В марше протеста примут участие представители всех трех традиционных армянских партий – АРФ Дашнакцутюн, Рамкавар-Азатакан и Гнчакян.