24 Ապրիլ 2012 - 20:12 AMT
Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հարգել են Երուսաղեմում: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Երուսաղեմի հայ համայնքի ակտիվիստներից Ռուբեն Նալբանդյանը, ապրիլի 24-ի առավոտյան իրենք այցելել են եկեղեցի և աղոթել Ցեղասպանության զոհերի հոգու հանգստության համար:
«Այնուհետև մենք բողոքի ակցիա ենք անցկացրել Թուրքիայի դեսպանատան դիմաց: Մեզ միացել էին նաև հայեր Ֆրանսիայից, ում հետ էլ մենք անցկացրեցինք սգո արարողությունը, որի ժամանակ ելույթ է ունեցել Հայաստանից ժամանած պրոֆեսոր Աշոտ Մելքոնյանը»,- նշել է Նալբանդյանը:
Երուսաղեմում միջոցառումներին մասնակցել է 250-300 մարդ, այդ թվում` հրեաներ և արաբներ: Ելույթով հանդես է եկել Իսրայելի ներգաղթի նախկին նախարար Յայիր Ցաբանը:

Память жертв Геноцида армян почтили в Иерусалиме. Как в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал один из активистов иерусалимской армянской общины Рубен Налбандян, утром 24 апреля они посетили церковь и помолились за упокой души жертв Геноцида.
“Затем мы провели акцию протеста возле посольства Турции. К нам присоединились и армяне из Франции, с которыми мы и провели траурное мероприятие, на котором выступил профессор Ашот Мелконян, который приехал из Армении”,- отметил Налбандян.
В мероприятиях в Иерусалиме приняло участие 250-300 человек, в том числе и евреи, и арабы. С речью выступил бывший министр иммиграции Израиля Яир Цабан.