Կալիֆոռնիայից կոնգրեսական Լինդա Սանչեսը Հայոց ցեղասպանության 97-ամյակի կապակցությամբ հանդես է եկել հայտարարությամբ: Հայտարարության մեջ, մասնավորապես, ասվում է. «Այսօր մենք հարգանքի տուրք ենք մատուցում 97 տարի առաջ Օսմանյան Թուրքիայում տեղ գտած Հայոց ցեղասպանության 1,5 մլն զոհերի հիշատակին: Ես հուսով եմ, որ Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը կօգնի ապաքինելու 1915 թվականի սարսափելի ողբերգությունից մնացած վերքերը:
Հանդիսանալով ԱՄՆ նախագահին Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչելու կոչ անող 304 բանաձևի համահեղինակ` ես վստահ եմ այդ հանցագործության ճանաչման կենսական անհրաժեշտության հարցում: Ես հույս ունեմ, որ ճանաչումը կօգնի Հայաստանի և Թուրքիայի կառավարություններին խաղաղ և փոխշահավետ հարաբերություններ հաստատել: Ես իմ աջակցությունն եմ հայտնում Հայոց ցեղասպանության զոհերի բոլոր ժառանգներին»:

Конгрессмен от Калифорнии Линда Санчес выступила с заявлением в связи с 97-ой годовщиной Геноцида армян. В заявлении, в частности, говорится: “Сегодня мы отмечаем 97-ую годовщину Геноцида армян, отдавая дань уважения памяти 1,5 млн убитых в Османской Турции армян. Я надеюсь, что признание этих событий поможет исцелить боль от ужасной трагедии 1915 года.
Являясь соавтором резолюции 304, которая призывает президента США признать Геноцид армян, я уверена в жизненной необходимости признания этого преступления. Я надеюсь, что признание поможет правительствам Армении и Турции установить мирные, взаимовыгодные отношения. Я выражаю свою поддержку всем потомкам жертв Геноцид армян”.