26 Ապրիլ 2012 - 07:00 AMT
Վերջին մի քանի օրերին հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը սկսել է ավելի ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը` հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2000 կրակոց, ինչի արդյունքում ղարաբաղյան կողմն ունեցել է վիրավորներ: Ինչպես
PanARMENIAN.Net-ին հայտնում են Արցախի ՊՆ-ից` ապրիլի 24-ին արևելյան ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի վրա հակառակորդը «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» զինատեսակով կրակել է սանիտարական մեքենայի վրա, որի արդյունքում վիրավորվել են ՊԲ զինծառայողներ Անդրանիկ Գևորգի Մադոյանը և Էռնեստ Միքայելի Սարգսյանը:
Վերոնշյալ փաստը ևս մեկ անգամ ապացուցում է, որ հակառակորդը շարունակում է իր ապակայունացնող ռազմավարությունը հայ-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում և, ցինիկաբար անտեսելով Ժնևյան կոնվենցիայով ամրագրված մարդասիրական դրույթները, կրակ է բացում նաև սանիտարական մեքենայի վրա, որը կրում է կարմիր խաչ տարբերանշան:

26 Апрель 2012 - 07:57 AMT
В течение последних нескольких дней на линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана противник стал более интенсивно нарушать режим прекращения огня, произведя более 2000 выстрелов в направлении армянских позиций, в результате чего были ранены двое военнослужащих. Как сообщили PanARMENIAN.Net в Армии обороны Арцаха, 24 апреля противник, используя снайперское ружье “ИСТИГЛАЛ”, произвел выстрелы в направлении армянских позиций, размещенных в восточном направлении, а также обстрелял санитарный автомобиль, в результате были ранены военнослужащие Армии обороны Арцаха Андраник Мадоян и Эрнест Саркисян.
Вышеуказанный факт в очередной раз доказывает, что противник продолжает осуществлять свою деструктивную стратегию на линии соприкосновения армяно-азербайджанских войск, цинически игнорируя гуманитарный положения Женевской конвенции и открывая огонь на санитарный автомобиль с отличительным знаком красного креста.