26 Ապրիլ 2012 - 15:11 AMT
Պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստների միջազգային ֆեդերացիան հանդես է եկել գերմանական «Բավարիայի» և անգլիական «Չելսիի» վեց խաղացողներին Չեմպիոնների լիգայի եզրափակի խաղին մասնակցելու թույլտվության համար, որը տեղի է ունենալու մայիսի 19-ին Մյունխենում:
Կիսաեզրափակիչում գերմանական ակումբի մարզիկներ Դավիթ Ալաբան, Հոլգեր Բադշտուբերը և Լուի Գուստավոն, ինչպես նաև «կապույտների» ֆուտբոլիստներ Բրանիսլավ Իվանովիը, Ռաուլ Մեյրելեշը և Ռամիրեսը նախազգուշացումներ են ստացել և որակազրկվել դեղին քարտերի մեծ քանակի համար:
Չեմպիոնների լիգայի կանոնների համաձայն, երրորդ դեղին քարտից հետո խաղացողը բաց է թողնում հաջորդ հանդիպումը:
Սակայն FIFPro-ն կարծում է, որ Մյունխենում վեց ֆուտբոլիստների կողմից «տարվա խաղը» բաց թողնելն «անհիմն է և ոչ ռացիոնալ»: Կազմակերպության ներկայացուցիչները համոզված են, որ խախտումներից շատերն աննշան կամ պատահական են եղել:
FIFPro-ն նշում է, որ ողջունում է դեղին քարտերի «զրոյացման» մասին գաղափարը, որը գործում է Եվրոպայի և աշխարհի առաջնություններում՝ սկսած քառորդ եզրափակչից, հաղորդում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը:

26 Апрель 2012 - 14:04 AMT
Международная федерация профессиональных футболистов выступила за разрешение шестерым игрокам немецкой "Баварии" и английского "Челси" выступить в финальном матче Лиги чемпионов, который пройдет 19 мая в Мюнхене.
В полуфиналах спортсмены немецкого клуба Давид Алаба, Хольгер Бадштубер и Луи Густаво, а также футболисты "синих" Бранислав Иванович, Раул Мейрелеш и Рамирес заработали предупреждения и получили дисквалификацию за перебор желтых карточек.
Согласно правилам Лиги чемпионов, после третьего "горчичника" игрок пропускает следующую встречу.
Однако FIFPro считает, что шестерым футболистам пропускать "матч года" в Мюнхене "необоснованно и нерационально". Представители организации уверены, что многие из нарушений, за которые судья сделал предупреждения, были незначительными или случайными.
В FIFPro отмечают, что они приветствуют идею об "обнулении" желтых карточек, которая действует на чемпионатах Европы и мира начиная с 1/4 финала, передает ИТАР-ТАСС.