30 Ապրիլ 2012 - 09:29 AMT
Ցյուրիխում հայ շախմատիստ Լևոն Արոնյանի և ռուսաստանցի Վլադիմիր Կրամնիկի միջև ընկերական հանդիպումը խաղաղ ելք է ունեցել:
Մամլո ասուլիսի ժամանակ երկու շախմատիստներն էլ խոստովանել են, որ վերջին պարտիայում ոչ ոքիի համար չէին խաղում: Եվ Արոնյանը, և Կրամնիկը իրենց շանսերը լավագույնն էին համարում, երբեմն` միաժամանակ:
Ինչպես շախմատիստները, այնպես էլ հանդիսատեսը միակարծիք էին, որ պայքարի առումով խաղը ստացվեց: « Արոնյանի հետ 6-ից մեկ անհետաքրքիր պարտիա, արդեն իսկ լավ ցուցանիշ է»,-Կրամնիկի խոսքը հաղորդում է chess-news.ru-ն:
ՖԻԴԵ-ի վարկանիշի 2-րդ և 4-րդ համարները 6 պարտիա խաղացին: Առաջինում հաղթանակ տարավ Արոնյանը, 3-րդում` Կրամնիկը: Մյուս պարտիաներն ավարտվեցին ոչ ոքի: Խաղի ընդհանուր հաշիվն է 3:3:

В Цюрихе мирным исходом завершилась товарищеская встреча между армянским шахматистом Левоном Ароняном и россиянином Владимиром Крамником.
На пресс-конференции оба шахматиста признались, что в последней партии не играли на ничью. И Аронян, и Крамник считали свои шансы лучшими, иногда – одновременно.
Как шахматисты, так и зрители сошлись во мнении, что с точки зрения содержания борьбы матч удался. "Одна неинтересная партия из шести – хороший показатель", – слова Крамника передает chess-news.ru.
Вторые и четвертые номера мирового рейтинга ФИДЕ сыграли 6 партий. В первом победу одержал Аронян, а в третьем- Крамник. Остальные партии завершились вничью. Общий счет матча- 3:3.